Mesajı Okuyun
Old 15-11-2009, 17:42   #1
Konuk

Varsayılan mal ayrılığı sözleşmesi imzalamak istemiyorum

İyi akşamlar;

Bir bankada yönetici olarak çalışmaktaydım.10 ay önce evlendim,eşim ve ailesi çalışmamı istemediklerinden işi bırakmak zorunda kaldım.Şimdi tüm gelinlere mal ayrılığı sözleşmesi imzalatacaklar.Ancak ben imzalamak istemiyorum.Diğer gelinler ilkokul mezunu olduklarından(kesinlikle aşağılamak amaçlı değil bu cüümlem) ''babam malları bölüştürecek hepimiz imzalayacağız'' diye kandırmışlar.
Ben işimi onların isteği ile bıraktığım için hiçbir güvencem kalmıyor.Eşim imzalamazsam adına hiçbir şey almayacağı imasında bulundu.
Zaten ailesi ile aynı binada oturmamız,doğu kültürüne çok bağlı bir aile olması,evliliğimize sürekli müdahale etmeleri,eşimin arkadaşlarıma,hatta aileme bile gitmem ve onların gelmeleri konusunda sorun çıkartmasından 10 aydır sürekli kavga ediyoruz.Erkek kardeşim daha evime gelmedi bile,aramızda 1 sokak var sadece.Maddi durumu oldukça iyi ama bana aldığım maaş kadar bile aylık para vermiyor.Her neyse.
Bana bu teklifle geldiğinde zaten bitti aslında benim için bu ilişki.Ben babası bu teklifi bana sunduğunda evden ayrılmaya karar verdim.Böyle bir durumda haksız mı olurum.Tek derdim,evliliğim boyunca çalışmadığım için hiç param yok.Ayda 3000 tl den fazla kazanıyordum.Şu anda iş bulabilir miyim onu da bilmiyorum.Bu zararlarım için tazminat talep edebilir miyim.Bu sebepten evi terk ettiğimde haksız mı olurum,ama bu teklifi kabul edersem kendimi onun metresi gibi hissedeceğim.
Lütfen yardımcı olun.
Saygılarımla.