Mesajı Okuyun
Old 15-11-2009, 11:15   #1
Konuk

Varsayılan ayrılık sonrasi maddi sıkıntı.

Merhaba.Öncelikle böyle bi sistemi bize sunmuş oldugunuz için teşekkür ederim.Ben eşimden yaklaşık bir yıl önce şiddetli geçimsizlik sebebiyle ayrıldım.Ben emekli ögretmenim.Eşimde benim gibi ögretmen.Bir kızım ve bir oglum var.ikisde farklı illerde üniversitede okuyorlar.Ben evliligimi yapmadan önce maddi yönden hiçbir sıkıntım yoktu.Evlendikden sonra eşim kumar ve kredi borcu yapmaya başlamış ve bunlar benden gizlemişti.en sonunda beni bir şekilde daha iyilerini alıcagımız gerekcesiyle evimizi ve diger mal varlıklarımızı satıp üzerinde yüksek bir miktar daha borca girmişti..sonra intihar girişiminde bulunmuştu ve benim bu borçlardan bu olan sonrasında haberim olmuştu.Bu olaydan sonra o anlık endişeyle eşyalara haciz gelmemesi için apar topar ayrıldık.oglum ozaman 18yaşını dolurmamıştı ve hakim ogluma ve bana bir miktar nafaka verilmesi kararini vermişti.Ancak eşimin hala borçları bulunması sebebiyle biz bu nafakaları bir kere olsun almadık.ancak şuan kendisi köyündeki arsasını satarak borcunu kapatmış ve köyünden evi bulunmakta.Bunun dısında yakın zamanda emekli olucak ve ordan bir miktar emekli ikramiyesi alıcak.Benim ise tek varlıgım cocuklarım.ve emekli maaşım.Kirada kalıyorum ve 2cocuguma bakmaya calısıyorum.Benim evliligm boyunca tüm mal varlıgımı ve maaşımı kendisi alıp birde üstüne borç yaparken.Simdi onun bu sayede durumu iyi ve ben büyük sıkıntılar içindeyim.Ben bu durumda ne yapabilirim biraz bilgi edinmek istiyorum.Bana bakmsada çocuklarıma baksın.Onların gelecegi için birşeyler yapsın istiyorum.Çünkü onlarda okullarında büyük sıkıntılar çekiyolar. Acaba o emekli olduktan sonra bu durumda ben yada cocuklarım o paradan hak talep edebilirlermi?edemezlerse,ben bu zamana kadar almadıgım nafakaları ve bundan sonra almam gerekenleri ne yolla alabilirm... İlgilenen kişilere cok teşekkür ederim..