Mesajı Okuyun
Old 12-11-2009, 20:03   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avesrademr
Merhabalar,
Tebligata ilişkin bir konuda görüşlerinizi rica edeceğim.
Borçlu bir şirket. Kira alacağı ve tahliyeye ilişkin hazırladığım ödeme emrini öncelikle kira sözleşmesinde kiracının adresi bölümünde yazan adrese tebliğ ettirdim. Şirket yetkilisi kendi ev adresini vermiş. Tabi eve giden tebliğ bila dönmüş.
Sonrasında şirketin işyeri adresi bölümünde yazılı adrese tebligat çıkardım. Bu adres ayrıca kiralayanın borçluya kiraya verdiği taşınmazı. Fakat farklı bir tabela asılmış, borçlu şirketin levhası yok, ama yetkilisi aynı kişi. Tebliğe çıkarırken de ...Şti.nin yetkisisi A.D. şeklinde kişiye tebliği istedim. (Levhanın değiştirildiğini bildiğim için)

Tebliğ yine bila döndü. Posta memuru A.D. ye tebliğ etmeye çalışmış ve A.D. yetkilisi şirketin taşndığını ve yeni adresini bilmediğini söyleyerek imzadan imtina etmiş. Fakat posta memuru Tebligat Yasasında aranan diğer şartı yani kapıya yapıştırma ve muhtara bildirimi yapmamış da bila döndürmüş.

Bu durumda şirket yetkilisi yalan beyanda bulunuyor. Bu konuda suç duyurusunda bulunacağım. Bunun dışında bu yapılan tebligat sizce geçerli midir? Geçerli olabileceğini düşünüyorum zira kişinin ismine gönderdim ve kişinin imtina ettiği yazılı.

Çok acil görüşlerinizi rica ediyorum.

Tebligat yapılamamış. Çünkü borçlunuz, "şirket".