Mesajı Okuyun
Old 11-11-2009, 04:47   #1
Konuk

Önemli Psikolojik şiddet, darp, aldatılma / evde oturma ve diğer haklarım nelerdir?

merhaba
ben 36 yaşındayım, ikimiz de meslek sahibiyiz.14 yıllık evliyim ve 13 yaşında bir oğlum 3 yaşında bir kızım var.bulunduğumuz şehirde iş imkanım kısıtlı olduğundan doğumdan sonra iş bulamadım şu anda asgari ücretle geçici bir işte çelışıyorum. eşimin aylık geliri 3000 ile 4500 tl arasında değişiyor.eşim sorumsuz, işi dışında sürekli ava giden ve ailesine çocuklarına vakit ayırmayan bir insan.2007 temmuz ayında eşimin beni yıllardır aldattığını öğrendim.tartışırken beni darp ve tehtit etti bende davacı oldum.mahkemede şikayetimi geri almadım.eşime 1500 tl para cezası ve 1 ay evden uzaklaştırma cezası verilmiş.fakat uzaklaştırma cezası yazısını polis arkadaşları eşime vermişler ben daha sonra öğrendim ve bu cezasını çekmedi.tekrar beraberliğimize devam ettik.2008 haziran ayında eşim banka kredisi çekerek ev satın aldık. şuanda evin aylık 900 tl den 17 ay daha ödemesi var. ayrıca araba aldı ve onunda aylık 300 tl den 20 ay ödemesi var. şuanda oğlum 7. sınıfta ve kızımda özel bir kreşte. eşim manevi eziyetlerine tekrar başladı onun istediği benim boşanma davası açmam ve evi terk etmem.eğer kendi açarsa zararlı olacağını düşünüyor. ben evimi bırakıp ailemin yanına dönmeyi düşünmüyorum.eğer ben dava açarsam çocuklarımla beraber evimde kalabilirmiyim.maaşım az olduğundan çocukların nafakasını ve krediyi ödermi.çocuklarımın düzeninin bozulmaması için ona katlanıyorum ama bu gidişle hasta olacağım.ne olur bana bir yol gösterin.evin borcu bitene kadar bekleyeyimmi yoksa ayrılık davası açayımmı teşekkürler