Mesajı Okuyun
Old 06-11-2009, 21:10   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmada ziynet ve eşya paylaşımı

Merhaba ,
Henüz boşanma davası açmadım 29 Ekim de şiddetli bir kavga yüzünden ertesi gün ailemin evine gittim. Eşimde bu duruma hazırmış ki geri dönmem için birşey yapmadı..İki gün sonra kıyafetlerimi almaya gittiğimde konuştuk ve yine boşanma talebimi yineledim bunun üzerine ben ailem yanına dönünce hakaret vari mail yazdı.Bugünde mal paylaşımıyla ilgili telefon mesajlaşması yaşadık. Bende herkes ne getirdiyse onu götürür dedim bunun üzerine ne getirdinde ne götürücen dedi..Çamaşır mak. taksidini bile ben ödedim dedi.. Oysaki herşeyi ortak yaptık o makine taksidi öderken bende gelinlik parasını ödedim v.s gibi. Ayrıca nikahta takılan altınlar onun adına bir banka kasasında benim rahatsızlığım altınları benden habersiz bozdurması.Hala evli olduğumuz halde birlikte yaşadığımız eve ondan habersiz girmemi istemiyor gelip midemi bulandırma diyor.Ben ailemin yanına kendi isteğimle gittiğim için birlikte yaşadığımız eve ondan habersiz girersem bunu benim alehime kullanabilirmi. Nişanda aielim taktığı takılarıda getir diyor. Bizim ilişkimiz onun para takıntısı yüzünden bitti zaten beş tl nin hesabını yapardı bunu yapmaya ihtiyacımız olmadığı halde ikimizde çalışıp kazanıyoruz.Ben para biriktirmiyorum diye sürekli beni taciz ediyordu içtiğim sigaranın hesabını yapıyordu oysaki evlenmeden önce ben rahat yaşamayı seven biri olduğumu her seferinde dile getirdim. Evliliğimiz süresincede kendi paramla sigaramı v.s kişisel ihtiyaçlarımı aldım evin fatura ödemelerine katkıda bulundum.

Ben herşeyi ortak paylaşmak istiyordum senemizin dolmasını bekliyordum ancak çok çirkinleştiği için acıkcası öfkelendim. Daha önceki cevaplarınızda nikahta takılan ziynetin kadının kendisine ait olduğunu okumuştum .. Bende şimdi takılan herşeyi almak istiyorum..Paylaşmak istemiyorum ama ziynetler onun şahsi kasasında ne yapmamı önerirsiniz anlaşmalı boşanma istesemde ziynetlerimi alabilirmiyim. Razı olmazsa ne yapabilirim..

Şimdiden çok teşekkür ederim ilginize ve yardımlarınıza