Mesajı Okuyun
Old 20-10-2009, 19:53   #286
üye25928

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
sayın Büşra...farkında mısınız bilmem ama devlet-özel kıyaslamasını devamlı yineleyen sizsiniz.
benim görüşlerimi herkes anlamıştır yanılmıyorsam.Buna siz de dahilsiniz.

sayın Elsu nun objektif olduğunu söylemişsiniz.Bu karara nereden vardığınızı anlamadım.(belki de sizinle paralel düşündüğü içindir)Bence son derece subjektif.netice de kendi fikri ve kendi yorumu.dolayısıyla bize saygı duymak düşer.

saygılar

Mesela ben Sayın Denizcan'ın buradaki yorumlarına katılıyorum ama özel üniversitelerde hukuk eğitimini destekliyorum. Belki Sayın Denizcan ile aynı görüşte değilim ama tartışılırken burada yapılan bariz hatalar var. Kendi savunduğum düşünceyi bazı arkadaşlar iyi savunamıyor diye onlara katılma zorunluluğum yok. Evet, özel üniversitelerde hukuk eğitiminin olmasında sakınca görmüyorum ama buradaki yanlış yorumlara katılmak durumunda değilim, olaya bakış açım biraz daha farklı, bu konuda aynı görüşte olduğum insanların yazdıklarını kendim için kabul edilebilir - desteklenebilir yahut tatmin edici bulmuyorum. Objektif olabilmek adına şunu söylemeliyim, madem objektif anlayışı devlet üniversitesinde okuyan birisinin özel üniversitelerde hukuk eğitimine destek vermesinden ibaret o zaman ben objektifim ve fakat aynı zamanda özel üniversitelerde hukuk okuyan birisi vakıf üniversitelerinde hukuk eğitimine karşı çıkmış olsa o kişi de objektif olacak mı? Zaten avukatlık sınavı geri geldiği için artık kimin hak ettiği ortaya çıkacak. Şayet buralardaki tartışmaları ve tartışmalarda yazdıklarımı okuyan birisi bu sorunun hep avukatlık sınavı ile hal olacağı kanaatinde olduğumu bilir, o yüzden artık tartışılması gereken bir sorun olduğu kanaatinde değilim. herkese iyi forumlar.