Mesajı Okuyun
Old 19-10-2009, 22:40   #1
Konuk

Varsayılan Fiziksel Şiddet Sonrası Boşanma, Mahkeme süreçleri hk.

İyi akşamlar..

2004 yılı Eylül ayından beri (5 yıl) evliyim. Özel bir şirkette çalışıyorum. Çocuğumuz bulunmamaktadır. Evliliğimiz boyunca sık sık şiddetli tartışmalar, hakaret, küfür ve fiziksel darbelere maruz kalmama karşın en son dün yaşamış olduğumuz, nedeni çok basit olan bir tartışmanın fiziksel darba kadar ilerlemesi olayı ile karşı karşıya kalmış bulunmaktatım.

Almış olduğum fiziksel darbelere ilişkin hastane raporu ile karakola başvurup şikayette bulundum. Eşimi, ifadesini almak üzere karakola çağırdılar, ifadesini vermek üzere karakola gitti.

Direkt daav açılacak mıdır, yoksa davanın açılmasına adliye mi karar verecektir? Dava açılması durumunda sonuçları neler olabilir?

Benim şikayetçi olmam boşanma davası açmış olduğum anlamına gelmiyor. Şu an boşanma davasını benim açmam, hukuksal veya maddi anlamda herhangi bir kaybıma neden olabilir mi? (Geçen yıl peşinatı ortak olarak verilmiş, şu anda da kredileri ortak olarak ödenen ki-3 taksidini tamamen ben ödedim- bankaya borçlu bir evimiz mevcut)

Boşanma davasını eşimin açması durumunda, nasıl bir yol izlemem gerekecektir? Maddi / manevi dava açabilir miyim? Dava açmam durumunda delil olarak nelerin gösterilmesi gerekecektir? bana yazmış oldu hakaret dolu mailleri silmiştim, silmesem bunlar bir kanıttı sanırım.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.