Mesajı Okuyun
Old 18-10-2009, 17:12   #278
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Burslu öğrencilere para verilmesinin temel sebebi yüksek puan almaları mı yoksa yüksek puan alarak kendilerini ispat temiş olmaları mı? Bence ikincisi, bu yüzden bu para onlara verilen bir nevi ödülmüş gibi geliyor gözüme, onların olağanüstü başarısının bedeli de olabilir. Zaten bu öğrenciler gerek zeka gerek de çalışma disiplini açısından normal veya zeki insanlardan çok farklı noktalardalar burası bir gerçek. Vakıf üniversitesinde bu öğrencilerin bu şekilde ödüllendirilmesini de yanlış bulmuyorum bilakis hak ediyorlar.

Burası antipati oluşturacağınız bir ortam değil, zaten forumda henüz bir yıl tüketmeme rağmen yeni üyelerin beklenen dışında, forum kurallarına aykırı ve hoş olmayan mesajlar atmalarına alıştım. Bu yüzden artık olağan-dışı beyanları normal karşılıyorum. Süper-zeka olmak meselesi bence ukalalıktan öte kendine güvenmek meselesi, umarım gelecek yıl hala aynı beyanları savunurken görebiliriz sizi.
sayın Tavus.2 si de aynı şey.aralarında bir fark göremedim

öğrenci şöyle düşünüyor.Ben çalıştım,yoruldum ve emeğimin karşılığını yüksek bir puanla aldım.
Şimdi bana yıllık 50 milyar verecek ve olanak olarak da her türlü kıyağı yapacak bir üniversite teklif yapıyor ve diyorlar ki:Al bu parayı al bu laptopu al bu vs....Hocalarımız deneyimli.Okulumuz kaliteli.Bizi seç...

öğrenci de şöyle düşünüyor:yahu bana bu kadar olanak veriyorlar bu kadar para veriyorlar,kaliteli bir eğitim de verecekler.niye gitmeyeyim?

tabiki gitmeleri normal.Ha kimisi çok idealist olur ve 'hayır ben bunca yıl devlet de okudum bundan sonrada okuyacağım' diyebilir
Kimisi sadece olanakların cazibesine kapılıp gidebilir.
kimisi de olanak ve eğitim kalitesinin bileşkesine güvenip(kadir hasın eğitimini sayın Büşra nın yorumuna göre değerlendiriyorum.Kendi görüşüm ise sadece 'fena değil' olur.tabi kendisi o okulda okuyor ve onun sözü daha güvenilir olabilir)

o veya bu şekilde oraya burslu giden birisi hak etmiş demektir.Bursunu da alıp keyfine bakar.Hak edene saygım sonsuzdur.

saygılarımla