Mesajı Okuyun
Old 16-10-2009, 12:41   #1
songemi

Varsayılan gecikmiş itiraz çok acil

Merhabalar Sayın Meslektaşlarım
Vekili olduğum kooperatife bir tebligat geliyor bende bana fakslamalarını istedim. Gelen tabligatta tebliğ zzarfının üzeri okunmuyordu. içerisinden Ağır Ceza Mahkemesinin bilirkişi raporu çıkmış. Ağır ceza mahkemesinde eksi müteahhit firma ve yöneticiler hakkında açtığımız dava devam etmekte. O davada verilen bilirkişi raporunun tebliğ edildiğini düşünerek ona itirazlarımı içeren beyanımı Mahkemeye sundum. Bir süre sonra tebligatın aslını gördüğümde Ankara 12. icra müd. gelen bir tebligat olduğunu içeriğinde de 7 nolu ödeme emri yadığını gördüm. Ancak tarafımıza bir ödeme emri gönderilmediği gibi tebligat zarfının üzerinde herhangi bir dosya numarası da bulunmamakta. Üstelik mühürde herhangi bir imzada yok. Ödeme emri olmadığı için takibin ne olduğunu anlayamadım. Dosya Ankarada olduğu için herhangi bir bilgide edinemedim. Eğer rapordaki rakamlar takibe konduysa tirilyonluk bir takip söz konusu. Yaklaşık üç hafta önce tebligatı almış bulunmaktayız. Bu durumda gecikmiş itirazın koşulları mevcutmudur. Menfi tespit davası açabilirim ama teminatı karşılayabilme şansımız yok. Çözüm üretemediğim bir durumdayım bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.