Mesajı Okuyun
Old 14-10-2009, 11:44   #1
mağdur

Kitap Haklılığımı ispatlayamadığım dosyamda Yargıtay sonucuna göre neler yapılabilir?

MERHABA:Ben 23 yaşındayım 6sene boyunca çıktığım insanla 2007 yılında nişanlandık kendisi astsubaydı düğünümüz 2008 haziran ayında olcaktı fakat daha önce lojman çıkması için 2007'nin ekim ayında resmi nikahımız oldu kağıt üzerinde ben ailemin yanındaydım düğün yazın olcaktı daha sonra 2008'in şubat ayında kendisi burun ameliyatı oldu istanbul GATADA ve beni zorla çağırdı ameliyata gircem ölürmüyüm kalırmıyım diye ailem güvendi gönderdi nede olsa eşimdi gittim ve ameliyattan 1gün önce benimle zorla birlikte oldu kızlığımı aldı sonra ameliyata girdi ve doktor 20 gün rapor verdi artık ankaraya gelip eksik kalan işlerimizi halledecektik çünkü düğüne az kalmıştı ankaraya gelirken bizi ev arkadaşı getiriyodu çünkü eşim ameliyatlıydı gece 02:30da beni eve bıraktılar daha sonra ertesi gün ailem oraya geçmiş olsuna gitti ben 10 gün eşimden hiç haber alamadım ve 10günün sonunda beni aradı bu işin bittiğini söyledi hiçbir sebep yokken benim namusum şerefim neolacak dedim beni hiç ilgilendirmez masraflarını gönderiyim diktirelim dedi benim ona tekbir sözüm oldu seninle mahkemede görüşücez dedim ve kapattım günlerce krizler geçirdim abilerim gidecez vuracaz öldürecez dediler karşı çıktım mahkeme cezasını verecek dedim çok büyük ağır problemler yaşadım sanki evimize bi cenaze girmişti davam 1buçuk sene sürdü onların tanıkları hep yalan konuştu hep iftira attılar bizimkiler hep doğruyu anlattı avukatım elinden gelen herşeyi fazlasıyla yaptı dava hep bizim lehimize gözükürken biz davayı kaybettik ve bu olay benim için 2.bi yıkım oldu hala pes etmedim şu anda temyize dava açtık avukatım duruşmalı karar istedi günü bekliyoruz hakim bugüne kadar bizi kaldırıp hiç konuşturmadı nafakamı sonlandırdı tazminatımın reddine karar verdi eşimde 6milyar yıpranma payı olarak tazminat kazandı böyle bi karar olamaz gerekçeli karar isenun tanıklarına inanmış hakim bizim tanıklarımıza inanamamış artık kafayı oynatmak üzereyim ortada alınacak çok büyük bi bedel var namus ama ben şiddete karşıyım adalet var sonuçta dedim gatada tedavi gördüğüm halde raporlarım olduğu halde hiçbirşey gözönünde bulundurulmadı haksız yere davayı kazandı ve haklı olan taraf biziz şuanda tek ümidim yargıtay orda dosya bozulmazsa ne yapmalıyım ve ne gibi haklarım var lütfen bana yardım edin gelinliğimi giymeden beni hasta ettiler mahkemelere düşürdüler ve sonunda yine onlar kazandı benim haklarım ne olacak ben adalate güvendim başka ne yapabilirdim olabilecek cinayete karşı çıktım ailemi durdurdum adalet cezasını çok büyük verecek dedim bikezde adalet darbe vurdu benim namusumun onurumun gururumun evliliğe bağlı olan inançlarımın yıkılması bütün hayallerimin yıkılması bu yaşta dul sıfatı kazanmam bu haklarım ne olacak kim verecek bu bedeli ne olur yardım edin bana bi yol gösterin çünkü ben ölene kadar bu iş sonuçlanmadan bana rahat ve huzur yok size yalvarıyorum nerde kadın hakları ağır kusurlu eş yararına kazanılan dava böyle bişey yok olamaz size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve saygılarımla bana yardımcı olmanızı rica EDİYORUM......