Mesajı Okuyun
Old 30-03-2002, 00:45   #12
levent öge

Sayın bir dost,
Kamu avukatlarına savunman olarak atanmanızı(görev addederek) memnuniyetle karşiladim:).Ancak rezay arkadaşimin beyanlarınada katılmamak mümkün değil.Ancak rezay arkadaşimin
konuyu genelleştirmesine karşiyim .Öyle tanıdığım ve saygı duyduğum kamu avukatları varki saat 12 ye kadar meslektaşini duruşma için bekleyen vede gelmesse "hakim bey meslektaşi mazeretli gösterelim"diyen kamu avukatları da tanıyorum
Ancak sorun bence başka bir mejasimda belirttiğim gibi(hakimlerle ilgili)kişinin kendisini avukat olarak mı memur olarak mi görmesinden kaynaklanıyor.Memur olarak görürse serbest avukatları düşman gibi görüyorlar,avukat olarak görürlerse meslek etiğine vede dayanişma duygusuna sahip oluyorlar.Malesef diyorum kamu avukatlarının çoğunluğu kendilerini memur olarak görüyorlar.
Onun içinde meslek dayanişması içinde yer almiyorlar.Hele aynı kamu kuruluşunda 1 den fazla avukat varsa biri müdür oluyor ya müdür olan dığer meslektaşlarımıza kök söktürüyor diğerleride onun giyabında dedikodu yapmıyorlar mi?
Aynı amir memur zihniyeti
Saygılarımla