Mesajı Okuyun
Old 24-09-2009, 13:29   #1
kader77

Rahatsiz Velayetİ Gerİ Almak

2000 yılında eşimden ayrıldım.(boşana davamız izmirde gerçekleşti)Kendisi Almanyada çalıştığı için kızımın geleceği açısından velayeti babasına verdim.Kızımda almanyaya gidip ilkokula orda başladı.Fakat malesef eski eşimin yaptığı ikinci evlilik kızım için kabusa döndü ve birtakım psikolojik şiddetten dolayı kızımı yanıma aldım.yaklaşık 5 yıldır türkiyede benimle yaşıyor.Sormak istediğim şu;Kızım şu an 13 yaşında, babası kesinlikle maddi manevi hiçbir şekilde ilgilenmiyor.Yılda 3 yada 4 kere 100 eur para gönderiyor ve bu parayı bile almak için çok uğraşıyorum.Çocuğuna paraylamı bakıyorsun diye beni suçluyor.İyi niyetimden dolayı velayet davası açmadım bugüne kadar ama artık velayet ve nafaka davası açmayı düşünüyorum.Kazanma şansım nedir? tanık gerekliyse birçok tanığım var ve hepsi davada yer almaya hazır.ayrıca bu 5 yıl için tazminat davası açabiliyormuyum.Tek istediğim bir baba olarak sorumluluğunu bilmesi.Almanyada işyeri var ama ben hangi şehirde olduğunu bilmiyorum.Sadece izmirdeki akrabalarının adresini biliyorum.Dava süreci nasıl işler?Saygıdeğer avukatlarımızdan gelecek cevaba göre hareket edicem.Şimdiden teşekkürler..