Mesajı Okuyun
Old 11-09-2009, 23:22   #1
konuk

Varsayılan boşanma ve evlilik

Bu forumda emeği geçen herkese öncelikle teşekkür ederim. Şu an beraber olduğum erkeğin boşanma davası haziran 2008 den beri devam etmekte.Ve bu süreden beride ayrı yaşıyorlar.davayı açan beraber olduğum kişi.ben bu kişiyi yaklaşık 3 seneden beri tanıyorum. evliliğinde sorunlar olduğunu biliyordum ama boşanacak kadar olduğunu bilmiyordum. kendisiyle arkadaştık o zamanlar.1 seneden beride beraberiz. fakat beraber olduğumuzu sadece ailelerimiz biliyor. eski eşi ve ailesinin bu durumdan haberi yok. eski eşinin şahitlerinden biri mahkemeye gelmediğinden mahkeme ekim ayına ertelendi. kadın her seferinde boşanmak istemediğini söylüyor ve bu mahkemede yine söyleyeceğini tahmin ediyoruz. tanıdığımız bazı hakimlere dosyayı gösterdik ve şahitlerin yeterli olmadığını ve davanın bu durumda düşeceğini söylediler. dava düşünce evlenmemiz için illaki 3 sene beklememiz mi gerekiyor? daha önce başka yollarla boşanma gerçekleşemezmi? eski eşine evin eşyalarını bıraktı ve tazminat istiyorsa vereceğinide söyledi ancak kabul etmedi. sadece boşanmayarak süründüreceğini söylüyor. acaba bu olayın başka türlü bir çözümü yokmu.