Mesajı Okuyun
Old 10-09-2009, 08:46   #1
Konuk: İzmir_ Bahar

Varsayılan Eşim tarafından sürekli seni boşayacağım diye tehdit edilip; evden gönderiliyorum.

56 yaşında ilkokul mezunu , iki çocuklu bir ev hanımıyım.Kendi ailemden kimsem ve gelirim bulunmuyor. Eşim emekli ancak 3 evi, 2 dükkanı, 1 tarlasına ait kira gelirleri var. Gençliğimde olan tatsızlıkları geçtim de artık bu yaşta sürekli evden kovulmak, hakarete uğramak ve darp görmek beni üzüyor. Sağlığım da çok iyi değil. Oğlumdan maddi- manevi destek görmüyorum hatta o da babası gibi beni fazlaca üzüyor, evime bile gelme diyor. Kızımsa kendi evinin geçimini ancak sağlayabiliyor.Gel diyor ama bir başkasının yanında ne kadar kalırsınız, bu yaştan sonra da nereden iş bulabilirsiniz ? Eşim, kendisine muhtaç olduğumun farkında olduğu için sürekli beni aşağılıyor. En küçük şeyi sorun yapıp beni boşanmakla tehdit ediyor. Bu yaşımda dayak yemek, aşağılanmaktan artık utanıyorum. Gidecek bir evim ve kendimi geçindirecek gelirim olsa bir an bile bu evde kalmayacağım.Ama çaresizim, avukata gidecek param bile yok. Bu parayı bir şekilde sağlasam bile ne zaman bu sorun çözüme kavuşur bu süre zarfında nerede kalırım bilmiyorum. Komşularıma, insanların yüzüne bakacak bir halim kalmadı. Bu mesajı size güvendiğim bir tanıdığım aracılığıyla iletiyorum. Lütfen bana ne yapabileceğim konusunda bir çıkar yol gösterin. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.