Mesajı Okuyun
Old 08-09-2009, 00:33   #1
REX

Varsayılan Avukatlık mı? Hakimlik mi?

Selam saygıdeğer arkadaşlarım ve meslek büyüklerim,
Ben, uzun zamandır mezun olunca nasıl bir meslek seçimi yapmam gerektiğini düşünüyorum ama halen sağlıklı bir sonuca varabilmiş değilim. Hakimlik sınavına girdim diyelim ve kazandım işe başladım diyelim ama her önüme gelen davada yeterince adaletli olabilir miyim diye düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum,bu konuda beni asıl korkutan şey ise hakkında karar vereceğim insanların haklarına tecavüz etmiş olabilme tehlikesi. Sonuçta dünya üzerindeki her varlık gibi insanoğluda fani bir varlık herkesin korktuğu ölüm geldiğinde yanlış bir kararın hesabını verememekten korkuyorum. Diyelimki bunu eledik ve stajı yapıp avukat oldum bu seferde çevrenin ve ailenin baskısını,iş yapabilir miyim,çevre edinebilir miyim diye kara kara düşünüyorum. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık hesabı ne yapacagımı şaşırmıs durumda çaresiz bi şekilde düşünüyordum internette araştırma yaparken bu siteden fikir edinebileceğim ümidyle derdimi paylaştım inşallah siz değerli kardeşlerim bana yardımcı olursunuz,her türlü eleştiriye açığım istediğinizi söyleyebilirsiniz umarım bana da sizin söylediklerinizden bi fikir nasip olur şimdiden okuyan,cevap yazan arkaşlara teşekkür ederim.