Mesajı Okuyun
Old 05-09-2009, 23:54   #38
ebrus

Ben değerli meslektaşımız sayın Köylüoğlu'na bundan sonra alacağı özel ceza işlerinde mutlaka ister karakol şster savcılık ve yargılama sorasındaki her duruşma için müvekkilden sadece 3-TL almasını rica ediyorum. Ve aynı zamanda CMK Avukatı olmasını ama bağlı olduğu baroya dilekçe vererek hiçbir şekilde ücret istemeden sırf idealist amaçlar uğruna, vatandaşın daha fazla adalete kavuşması için bunu yapmak istediğini beyan etmesini ve hatta aldığı özel ceza işlerinde de tek kuruş vekalet ücreti almadan vergisini de bizzat cebinden ödeyerek hayır yapacak şekilde Avukatlık yapmasını istiyorum. İşte değerli meslektaşım ne zaman bu şekilde ceza Avukatlığı yapmaya başlarsa bende devletten yaklaşık 1,5 yıldır alamadığım vede vergilerini peşin ödediğim vekalet ücretlerimi 'ben halt etmişim dünyanın en açgözlü Avukatı benim' diyerek almayacağım.!!!! Sayın Köylüoğlu; söyledikleriniz herşeyden önce Avukatlık mesleğinin özüne aykırı olup insanların emekleri ve alınterleri hakkında bu kadar basit yorumlaryapamazsınız!!. Ayrıca biz bu mesleğin idealizm kısmını kimseden öğrenecek değiliz.!! Bugün kalantor özel ceza Avukatları karakollara girip Avukatlık yapabiliyorlarsa yada Hakimin Savcının karşısında bir saygın bir duruşa sahip olmuşlarsa bu da fedakar ve idealist CMK Avukatlarının sayesindedir. Hiç kimse süslü ve lüks ofislerinde tuzu kuru bir şekilde oturarak CMK avukatlarının emekleri ve HAK ETTİKLERİ vekalet ücretleri hakkında yorum yapamaz. Biz kimseye bu izni vermedik vermeyiz. Siz meslektaşlarınızı dilencilerin bile verdiğiniz de beğenmeyip almadıkları sadaka gibi 3-TL lere layık görüyorsanız bu da sizin bize duyduğunuz SAYGININ!!! göstergesidir. Ayrıca kendi içinde çelişkili ve baştan sona CMK Avukatlarına haksızlıklarla dolu söylemlerinizi belirtip sonrasında da ben artık bu tartışmada yokum diyerek kaçamazsınız. Barolarla ilgili eleştirilerinizi direk onlara yöneltin. Biz öyle yapıyoruz. Ama sap ile samanı karıştırmayın lütfen. CMK uygulamasınımn geldiği noktada en az kusur yüklenebilecek olan CMK Avukatları olup sadece hak ettikleri ücretlerini talep ettikleri için onları böyle yerden yere vuramazsınız.!!