Mesajı Okuyun
Old 03-09-2009, 11:10   #1
_EEE_

Varsayılan Ortak Girişimin Tasfiyesi

Saygıdeğer Meslektaşlarım kafama takılan ve içine girdikçe kalabalıklaşan bir durum içerisindeyim yardımlarınızı arz ederim;
Elimde ortak girişimin keşidecisi olduğu ortak girişime ait bir çek var bu çekle takibi yaptım kesinleştirdim. Ortak girişim adi şirket olduğundan ortakları olan şirketlere takip yaparak yoluma devam ettim ve ortak girişimin tokide ki alacağına haciz yazdım toki ortak girişimin istihkakı olduğunu fakat müzekkerenin ortak girişimin ortakları adına düzenlenmiş olduğunu ifade eden bir cevapla müzekkereyi direkt olarak ortak girişimin adına yazarsam haciz tesis edeceğini ifade eden bir durumla karşı karşıyayım...

Özetle ortak girişimin tasfiyesi yani adi ortaklığın tasfiyesi nasıl olacak bildiğim kadarıyla kayıtlı bir sicili yok payları nerede tutulur sicile tabi değilse sadece noterden bir sözleşmeyle adi ortaklık tesis edilp bitiyormu?? Ortak girişime karşı hukuken yapılabilecek bir şey yokta gizli bir hukuki koruma mı sözkonusu. Adi ortaklığın 20 trilyon gibi bir meblağ istihkakı var ve alacağı tahsil edemiyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek meslektaşlarımdan yardım ve deneyımlerını esirgememelerini arz ederim Saygılarımla..