Mesajı Okuyun
Old 01-09-2009, 09:08   #1
karabekir

Varsayılan Durdurulan Maaş Haczinin Devamı Sonrası Haciz Sırası

Selamlar...

Avukatlık Stajını yapıp da avukatlık yapmayan ve kamuda şu anda mutemetlik yapan biriyim. Konuyu nereye açacağımı da tam olarak bilemediğim için buraya yazmayı düşündüm. Hata ettiysem affola...

Bir memur arkadaşımızın maaşında 22 tane haciz kararı var. Sıraya koyduk devam ediyoruz. 1. sıradaki alacaklı, 2008 yılı haziran ayında haczin durdurulduğuna dair bir yazı gönderdi ve bizde haczi durdurup diğer sıradaki dosyaya kesintiye başladık. Lakin, bu ay haczin devamına ilişkin bir yazı gönderdiler.

Haczin durdurulmasına ilişkin yazıda "haciz sırası hakkını saklı tutarak durdurma talebi yok", olması gerekiyor mu onu da tam olarak bilmiyorum. Bana olması gerek gibi geliyor. Şimdi hacize 1. sıradan mı devam edilecek, şu anda kesinti yapılan dosyaya ait borcun bitmesinden sonra mı (3.sıraya geçildi ve 20 kadar daha var) kesilecek yoksa en sona mı kayacak. Elimizde uygun bir norm yok veya biz bulamıyoruz. Ne yapacağımıza karar veremedik. Bir borç bitmeden diğerine geçilmeyeceğine dair bir norm var ama o da konuya tam uymuyor gibi geldi...

Yardımcı olursanız çok memnun olacağım...

Saygılarla...