Mesajı Okuyun
Old 24-08-2009, 18:38   #1
Konuk

Varsayılan Yalancı Şahit

Merhaba,

26 yaşında bir bayanım.Ablam bundan 3,5 yıl önce eniştemle şiddetli geçimsizlik yüzünden evden ayrıldı ve eşine boşanma davası açtı.Bunu hazmedemeyen eşi çeşitli taşkınlıklar ve olaylar çıkardı,tehditler yağdırdı,işyerime gelip tehdit etti vs.
Bununla bir şey elde edemeyince bana dava açtı.Onu tehdit ettiğime dair.Ve akrabasından 3 tane yalancı şahitle bunu doğrulamaya çalıştı.Benim onu telefonla tehdit ettiğimi savunuyor ve şahitleride onu destekliyordu.Ama biz onun söylediği tarihte ve saatte iki yalancı şahidinin orada olmadığını işyerinde olduklarını hatta işyerine giriş çıkışlarında imza verdiklerini tespit edip hakime bu sonucu ulaştırdık.Davam 3 yıl devam etti.Yeni sonuçlandı ceza almadım ama 2 yıl boyunca bir suç işlemiş olursam ceza alacağıma karar verildi.
Beni gerçekten üzen hakim veya savcı bu yalancı şahitler için neden bir uygulama yapmıyor.Bu insanlar ceza almadıkları için tekrar aynı yola başvurabilirler.
Bunun için ne yapmak gerekir.Hiç tanımadığım insanlar mahkemede yüzüme baka baka beni tanıdıklarını söyleyip ve hatta onlarıda öldürmekle tehdit ettiğimi savundular.Mahkemeyi aldatmak büyük suç değilmidir.
Ve 3 yıl boyunca sırf intikam almak için açtığı bu davayı yaptığı taşkınlıkları ablamın kızkardeşi olarak yıpratıcı değilmidir.Üzüntüden kalp kapakçığımda bir rahatsızlık oluştu ve tedavi görüyorum.
Adalet arıyorum.