Mesajı Okuyun
Old 20-08-2009, 00:13   #1
avukatlutfi

Varsayılan ayıplı ürün

Aracım için ,arızalı olup olmadığı yalnızca araca takıldıktan sonra anşılabilen bir parçayı Aksaraydaki parçacıdan Ambalajı içerisinde aldım.Parçayla ilgili kasa fişi alıp , arkasına ürünün modelini satıcıya yazdırdım.Parcayı araca naklettikten sonra araçta sorun devam ettiğinden parcanın arızalı olabileceği söylendi.Parcacıyı arayıp iade etmek istediğimde satıcı dükan sahibi paca mazot pompasına bağlandığından,içerisınden mozot geçtiğini hiçbir şekilde iade alamayacağını belirtti.Telefonda sert tartışma yaşadığımızdan konuyla ilgili satıcı ile muatap olmak istemiyorum.Tüketici hakem heyetinden bana söylenen ,öncelikle firmaya şikayetimi bildirilip ürünün firmaya ,iade edilmesi gerekiyormuş.Oradan gelecek cevaba istinaden başvuru yapabilirmişim.Parcayı kargo ile göndermeyi düşündüm.Fakat satıcının ürünle ilgili benim aleyhime hertürlü yanlışı yapabileceğini düşündüğümden gönderme konusunda tereddütlerim var. Yapabileceklerim konusunda meslekdaşlarımın fikir ve önerilerini almak istiyorum saygılarımla.(Ürün yetkili servisden alınıp takılmadı)