Mesajı Okuyun
Old 19-08-2009, 09:16   #1
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan Ceza Alırmıyım?

Soru KAHDEM Derneği Kurumsal Sitesine yazılmış,ve yazana bilgi verilerek alana taşınmıştır

Alıntı:
5 yıldır evliyim 4 yıldır şiddet gördüm eşimle annesi yüzünden 29/04/08 tarihinde ceza mahkemesi görüldü. ama ben şikayetçi olmamışdım (2,5 aylık kız coçuğum) vardı. Fakat hakimin verdiği karar 5 ay hapis cezası ,ben şikayetçi olmadığımdan dolayı davayı 5 yıla ertelediHükmün acuklanmasının geri bırakıldı .Aynı olayı tekrar 07/03/09 tarihinde tekrarladı olay: kynımın maaş kartınmdan kullanılabilir limitden para cekmesi bunu öğrenince eşimin ailesine bildirmem üzerine eşim beni darp etti ama karakolda verdiği ifadede benim onu darp ettiğimi söyledi her ikimizin katı raporları var. benim raporumun 6. maddesi omurilikde zorlanma ve olay tarihinden 6 ay sonra yüzde iz kalmamasından dolayı doktor muanesine gönderilmesi.eşimin raporunda diz kapağında ekimoz ve vücut soltarafında ekimozlar var ama ben vurmadım onu bir ara beni dizi ile boğmaya calışırken kendimi müdafa etmeye çelışdım .bende telefona cekilmiş fotoğraflar var .mahkemede karar ne olur ceza alırmı .bana bilgi verirseniz teşekkür ederim.