Mesajı Okuyun
Old 18-08-2009, 22:42   #1
yazgı

Mutsuz eşimden gördüğüm darp ve cep telime yolladığı hakaretler

Herkese merhabalar.1 yıllık evliliğim boyunca sürekli bir anlaşmazlık yaşıyorduk devamlı tehtit ve hüküm altında idim.ben çalışıp tüm gider ve harcamaları yapıyordum eşim ise türlü bahanelerle çalışmıyordu bunun yanında bana yardımcı olmayarak ve sürekli hakaret ediyor psikolojik ve hafifte olsa şiddet uyguluyordu.Bende bu sıkıntılarımı babamla paylaşmıştım babam kayınbabamı uyarmıştı oğlun böyle yapmasın gibisinden.Son olayda ise eşim beni darp etti ve bıçakla tehtit etti can havliyle babamı aradım ve babam beni almaya geldi beni perişan görünce eşime tekme attı ama rastlamadı bile ben araya girdim.Ogün evi terk ettim ve ertesi sabah devlet hastanesinden adli darp raporu aldım ayrıca bu olaydan bir kaç gün önce cep telime haksız yere çektiği ağza alınmıcak küfürleride delil göstererek savcılıkta eşe karşı darp ölümle tehtit ve hakaret davası açtım.Sanırım onun ifadesini almışlar bu kanıtları duyunca deliye dönmüş bana maiiller atarak raporun hiç birşeye yaramayacağını kendisinin kaznacağından bahsediyor.Ve olay akşamı komşuları vardı benim babam eşimin bana yaptığı eziyetlerden bahsetmiş bildiğini haberi olduğunu sölemiş.Şimdi bana diyorki bu komşuyu şahit göstererek babama dava açıcakmış ve yüklü tazminat alıcakmış hatta babam hapse bile düşebilirmiş.

Ben üniversite mezunu ve hukukun dallarını kısmende olsa okumuş biriyim böle bişeyin olabileceğine akıl sır erdiremedim bu durumda benim hak talep etmem daha doğru değilmi?babamın burda suçu ne?devletten aldığım 4 doktorum imzasını taşıyan rapora sahte diyebilirmi?bu şahsın tehtitlerinden dolayı işimdende ayrılmak zorunda kaldım ve maddi durumum kötü şuan avukat tutamıyorum bana bir yol gösterirseniz çok mutlu olucam çok uzun oldu çok çok özür dilerim ama gecem gündüzüm bunu düşünmekle geçiyor dilekçeyi verelide 1 ay oldu sizce ne zman mahkemem olur?