Mesajı Okuyun
Old 06-08-2009, 20:31   #248
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
OLAY: 1

Erkek Üniversitede Prof.dur. Bir gece eşinin yokluğundan bilistifade, eve sevgilisini getirir. Eşi ise zamansız(!) eve gelir ve bunları basar. Kocasına bağırır çağırır. Der ki,

-Beni aldattığın yetmezmiş gibi, bu haltı benim yatak odamda yapmaya utanmıyor musun?

Adam, sessiz…Kem küm etmiş.
Ertesi gün, kadın kocasına;
-Boşanmak istiyorum, demiş.
Kocası,
- Niye? Ne oldu? Demiş.
Kadın,

-Daha n’olsun? Benim yatağımda sevgilinle seni basmadım mı?

Adam,
- Ne saçmalıyorsun, sen. Ne basması, ne yatağı? Halüsinasyon mu gördün sen?

Kadın bir müddet daha bağırır. Adam aynı cevabı verip, bir de psikaytra gitmekten söz eder.

Sizce sonuç ne olmuştur?

OLAY:2

Geçen gün hastanede 45 yaşlarındaki kadın doktor, avukat olduğumu öğrenince sordu:
-Avukat Bey, kocam 23-25 yaşlarındaki kızlarla geziyor. Kızların bazılarını uyarıyorum. Bitiriyorlar. Ama o yine buluyor. Kızlara dava açabilir miyim?
Ben,
- Kocanıza boşanma davası açabilirsiniz.

Doktor,
- (Sizce ne demiştir?)

Olay-1 Cevap: Psikaytra gidilmemiştir. Kadın kocasına inanmış görünmeyi tercih etmiştir. Aksi takdirde vermek zorunda kalacağı kararlar işine gelmemektedir. Kocasını sevmektedir. Çocuklar vardır. Evliliği bitirmek istememektedir. Halüsinasyon olayı ikisinin de işine gelmektedir. Aldatma olayı, yaşanmamış sayılır.(Bu olay ayniyle vakidir)

Olay-2 Cevap: Doktor: Ama ben kocamı seviyorum.

Burada da kocasını seven bir kadın vardır. Kadın, zeki, entelletüel birisidir.(Benim gözlemim). Ancak, çok şişmandır. Yüzünün güzel olması, cinsel yaşamlarını kurtarmaya yetmemektedir. Erkek ise karizmatiktir(Kadının ifadesine göre; kel de olsa). Kadın, kocasının yüzeysel çapkınlıklarına bir şey demeyecektir. Ancak 23-25 yaşındakilerle rekabet edecek hali ve gücü yoktur. O nedenle, onlarla irtibata geçerek bazılarını caydırmaktadır. Caydıramadıklarını ise, dava yoluyla uzaklaştırmaya çalışmaktadır.

Özetle, cahil, okumuş, entellektüel fark etmez. Evlilik farklı bir olgudur. Ama, cinsellik çok daha farklı olgudur.

Hamiş: Soruların cevabını feminist olan ve olmayanlar verememiştir. Sınıfta kaldınız. O halde erkeği kurcalamaya hakkınız yok.

Ama hakkınızı teslim etmek de lazım. Cevaplar komikti. Işıl, Türk filmi senaryosu yazdın mı? Yazmayı düşündün mü.