Mesajı Okuyun
Old 03-08-2009, 13:05   #630
citizentr

Merhabalar,
Hukuk fak.4 sınıfa geçtim hakimlik savcılık sınavını kazanmayı çok istyrum hatta geçen yılda hss kitaplarını alıp yavaş yavaş çalşmaya başladım,son senemde sıkı bir şekilde çalışıp kazanmayı planlıyordum ama başıma bir olay geldi ve ben bu olayda yüzde yüz haklı olduğuma inandığım için gidip karşı tarafın faillerinden şikayetçi oldum ve haklarında kamu davası açıldı ama onlarda benim hakkımda tehdit-kasten yaralama-hakaret suçlarından dolayı şikayetçi olmuşlar ve beş tanede yalancı şahitleri var.olay günü benim yanımda 1 arkadaşım vardı ve onlar fazlaca kalabalıktılar.eğer ben onları şikayet etmemiş olsaydım böyle bir iftira başıma gelmeyecekti.ancak şu an beni düşündüren bu soruşturma benim hakimlik ve savcılık sınavına girmeme engel midir veya mulakatta hakkımda olumsuz kanaat oluşturur mu? Eğer oluşturursa sınava çalışmaktan vazgeçmeyi okul derslerine daha fazla önem verip ortalamamı artırmayı akademik kariyerde devam etmeyi düşünüyorum.Bu benim için çok öenmli cevaplayan olursa çok sevinirim..teşekkürler