Mesajı Okuyun
Old 01-08-2009, 14:05   #12
limpid

şikayet yoluyla çok nadir de olsa çözülldüğünü ben de duymuştum. burada asıl benim kafama takılan husus iik99un burda uygulama yeri olup olmadığı. her ne kadar trafik kayıtları esas alınsa da araç 3. şahsın elinde ancak müdür bana 99 olmaz trafik kaydı var diyor. bununla ilgili bilgisi olan meslektaşlarım bilgisini paylaşırsa sevinirim.
diğer bir husus da mahkemeden tedbir isteseniz dahi 1 ay içinde satıştan itibaren tarfikte tescil yapılmadığı için araç kara listeye alınıp herhangi bir çevirmede trafikten men ediliyormuş. yani mahkemeden dava sonuna kadar bu tedbirin araca uygulanmaması yönünde trafiğe müzekkere yazılsa dahi trafik bunu uygulamayacağını aracı derhal men edip parka çekeceğini söylüyor. benim de başımda böyle bir dert var. müvekkile bütün sonuçlarıyla anlattım olayı. dosya borcu çok fazla değil, belki de ödeme yapıp aracı üzerine alacak daha sonra borçluya genel mahkemelerde sebepsiz zenginleşme davası açılacak. ben daha önce istihkak davası açmadım. bu dava yaklaşık ne kadar sürüyor? bir de istihkak davası devam ederken karşı taraf bu dava içinde kalm ak kaydıyla iptal davası açarsa noterde paranın alındığı ikrar edilmiş olan satış senedi burda kesin delil midir? bir de 3. şahısla borçlunun hiçbir ilgisi yok. yani ortada danışıklı bir işlem yok. tek sorun aracın bedeli olarak anlaşılan rakam bankaya eski malikin borcundan dolayı ipoteğin kaldırılması için elden yatırılıyor. dekontlarda yatıran olarak borçlu adı geçiyor. ancak ipotek kaldırma esnasında müvekkil bir dekonta ipoteği kaldırma yazısına yatıran olarak imza attığını söylüyor. ancak bu belge bankada imiş fotokopisi vs. yok. durum böyle olunca da karşılık iptal davasında benim kanıtlarım biraz zayıf kalıyor. bu konuda özellikle karşılık dava konusunda delillerin değerlendirilmesi açısından bana bilgi verecek siz meslektaşlarımın görüşleri beni çok memnun edecektir. şunu da eklemek isterim icra takibi ocak gibi başlıyor. tebligat nisan sonu gibi oluyor borçluya, noter satışı mayıs ortası haciz mayıs sonunda. iptal davasında bu önemli bir hususmudur? çok teşekkürler.