Mesajı Okuyun
Old 29-07-2009, 17:35   #4
Av.Ömer

Öncelikle teşekkür ederim;
Sayın Hades,
Yapmış olduğum araştırmalarda davalı eğer sağlık bakanlığına bağlı bir hastane ise 1-10 yıllık zamanaşımının geçerli olduğunu ve eğer davalı kamu niteliğini haiz olmayan özel sağlık kuruluşlarından biri ise özel vekalet ilişkisine dayalı olduğundan BK 126/4' e göre 5 yıllık zamanaşımının geçerli olduğu kanaatine ulaştım.

Sayın Av.Barış Dalgıç,
Göndermiş olduğunuz kararında etkisiyla yukarıdaki kanaate ulaştım. Tekrar teşekkür ederim.

Ancak, bizim olayımızda bu karara göre 5 yıllık zamanaşımı süresi 15 Ağustos 2008 tarihindemi başlamaktadır.
Davalı Trafik Hastanesinin 2001 senesinde özel nitelikli vakıf hastanesimi olduğu yoksa kamu niteliğini haiz sağlık bakanlığına bağlı hastanemi olduğu konusunda bir sonuç bulamadım. Şimdi Asliye mahkemesinde deneme amaçlı kısmi dava açsam görevsizlik verse idari mahkemeye başvurana kadar zamanaşımı dolmuş olacak, davanın tamamını açsam zararı tam olarak bilemiyoruz o sebeple rakam belirleyemiyoruz??
Aklım çok ama çok karıştı, zamanım daralıyo ve herhangi bir hak kaybına sebebiyet vermek istemiyorum yoksa altından kalkamam
Yardımlarınıza teşekkürler.