Mesajı Okuyun
Old 25-07-2009, 20:53   #22
Av.muhittinköylüoğlu

Bu konuda son kez yazıyorum.Zira ben bir sistem oluşturmaktan bahsediyorum.arkadaşlar haklı olarak daha güncel sorunları dile getiriyor.
Meseleler böyle bakmanın yanlış olduğunun düşündüğümden tartışmaya kendi açımdan son veriyorum.
Sadece aykırı bir cevapla bitireyim.Evet avukatların otobüsle gitmesi gerektiğine inanıyorum.Bu konuda popülizm yapacak değilim.İnanmayabilirsiniz ama tabiri caizse vdünyada da zorunlu müdafilik uygulamasında böyle.Hatta avukatlardan yazılı veya şifahi olarak bu konuda beyan alınması örnekleri de var.Bu nedenle de avukatlar kendileri için yakın yerlerde görev yapıyorlar.Zira şüpheli ya da sanığa da erken ulaşmak başka önemli bir olay.yani bizdeki gibi kartalda oturan birinin şişliden görev alması mümkün olmuyor.
Ve de meseleyi bir kez daha tekrarlamak gerekirse bilimsel olarak ele almadan adli yardım müessesesini bilmeden bu adli yardım müesesesi ile özellikle belediyeler sivil toplum örgütleri insan hakları kuruluşları gibi kurumlarla irtibatlandırmadan halkın ya da hukuki yardımdan yararlananların ekonomik katkısını sağlamaya yönelik projeler üretmeden örneğin istanbul barosuna geçen yıl verilen ve CMk servisinin kullanımına ayrılan 2.5 trilyonun akıllı verimli ve insaflı kullanımımını tartışıp önerilerde bulunmadan (bu yıl 3 trilyon) sadece ben para istiyorum.diyerek ve istediğimiz özellikle masrafın yasal dayanağını belirtmeden konu nasıl tartışılacak bi,lemiyorum.Ama bu tartışma benim harcım değil.İyi akşamlar