Mesajı Okuyun
Old 21-07-2009, 09:20   #9
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan av.araf
Noterde yapılan satış işlemini İcra Memurunun bilmesi beklenemez.Dolayısıyla yapılan memur muamelesinde sorun yoktur.Haciz işleminden haberdar olduktan sonra yasal süresi içerisinde 3. şahsın istihkak iddiasını ileri sürmesinin daha doğru olacağı kanaatindeyim ben de .
Burda aynı zamanda haczin muvazalı olduğunu ispatınız mümkün ise Suç duyurusunda da bulunabilirsiniz.
Ancak bir husus var ki o da madalyonun diğer yüzü.Aracı noter satışı ile alan ancak mülkiyetini üzerine geçirmeyen müvekkiliniz bence kusurludur.Zira aracın resmi maliki görünen Satıcı meydana gelecek kazalar , trafik cezaları (hatta suça karışan araç dahi olabilir) ile sürekli muhatap olmak zorunda kalacaktır.Bence Satıcı yanın bu yola başvurmasındaki saik haciz baskısı ile aracı müvekkilinizin üzerine almasını sağlamaktır.

Suç duyurusunda bulundum.(Kamu kurumlarını aracı kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık)Takipsizlik kararı verildi.O na da itiraz ettim sonuçu bekliyorum.

Sıkıntım süre yönünden o yüzden istihkak iddiasında bulunamayacağımızı düşünüyorum.