Mesajı Okuyun
Old 22-08-2006, 20:58   #3
umutlaw

Varsayılan Basarilarinizin Devamini Dilerim

Sayin meslekdasim SEHPER hanimefendi,

Oncellikle bu davayi kazandiginiz icin sizi tebrik ederim.

Olayinizi okudugumda aslinda dusuncemi yazmak uzereydim ki bir anda sizin ikinci yaziniz eklendi.

Uzun bir yorum yapmam yersiz diye dusunuyorum nitekim basimdan gecen bir olayi anlatmak istiyorum: Iki yil once beraber calistigim bir amerikali Avukat meslekdasimin Norvec de boyle bir sey basina gelmisti, HAvahudut sinir kapisindan cikis yaparken bir tabloyla yakalanmis iki gun icerisinde mahkemeye sevk edilerek yargilanmaya baslanmisti, Oslo de bulunan yerel mahkemenin hakimin karsisina ben yardimci bir avukat olarak cikmistim daha ilk durusmada efendim sayin meslekdasim ve ayni zamanda suanda sanik konumunda olan muvekkillim cumlesini bitirmeden hakim gulerek sunu soyledi: Ben sizin ne diyeceginizi biliyorum bende saskin kaldim efendim anlayamadim dedim! bana soyle dedi : Inaniyorum ki sayin meslekdasiniz soz konusu resmi satin almistir yine ikinci soku yasamis uzereydim ki onundeki bilgisayarin ekranini bana cevirerek gosterdi orada aynen soyle bir sey yazilmisti 00.00.2004 tarihinde X adli magazadan bir muzayedede bir adet cerceveli X adli ressama ait yagli boya tablo X kisiye satilmistir nitekim satis gerceklestigi ikinci hafasinda yanlislikla boyle bir islemin gerceklestigi anlasilmis ve satin alan kisi ( avukat arkadasima) norvecde oturmadigi icin Amerikadaki adresine bir yazi gonderilmis ve hem Amerikan makamlari ve hem kisi uyarilmistir, Amerikan gumruk makamlarinda gonderilen yazida tabloyu alan kiside bir sucun olmadigi ve her seyin normal olup hatanin Norvec Oslo Devlet Muzesi gorevlilerine ait oldugunu belirtilmis ve yine kisiye gonderilen yazida Norvec de tum kaldigi surec icerisindeki seyahat masraflari dahil birde iki kopya tablo ve bir ozur ceki ( alisveris ceki ) Norvec devleti tarafindan verilecegi taahhut edilmistir. Bu sekilde dava ilk celsede sonuclandi.

Basarilarinizin devamini diler saygilarimi sunarim.