Mesajı Okuyun
Old 14-07-2009, 15:26   #1
Konuk

Varsayılan EŞİmden BoŞanmak İstİyor Ve Mal KaÇirmasini Engellemek

19/07/2001 tarihinde evlendik beyaz eşyalarımı ve evde kullanılacak mobilya hariç her şey benim çeyizim de getirdiğim şeylerdi ailesinde hiç bir şey yok mobilyada borçla alındı ve kendisi evlenirken işten ayrıldığı ve 4 ay işsiz kaldığı için mobilya taksitleri de gecikmeli oldu ve ablamdan alarak ben ödedim aileyiz diye ve bu aradaki geçimi de ben çalışıyordum sayladım 4 ay sonra işe başladı ama devamlı ailesine para gönderdiği için ve az maaş aldığı ve dengeli harcamadığı için borç ödedik ordada kısa süre çalışıp ayrıldı sigortası yoktu sonra 3 veya 4 ay işsiz kaldı bir iş daha bulduk burada 2008 haziran ayına kadar çalıştı ama sürekli dengesiz alış veriş ile ve ne yaptığı bilmediğim şekilde para harcayarak sürekli borçlandık benim kredi kartlarımı gizliden veya zor kullanarak aldı ve harcadı sonra ödemek için sürekli biri bitmeden birini şeklinde kredi çektim aileyiz diye zorla bu arada benden gizli kendiside çekmiş ve akrabasına çektirmiş bilgim yok yeni öğreniyorum

2008 haziran ayında da işten ayrılma dedim ama şirkette iş pozisyonunu değiştirdikleri için çalışma bakanlığına şikayet dilekçesi vererek işten çıktı ve 2 ay işsiz kaldı ve yalvararak yakararak borcumuz var zaten yapma dememe rağmen zorladı ve kredi çektim ortak erikli su bayiliği aldı kendi üstüne, kredi benim üstüme (21/09/2006 doğumlu bir kızımız var )kızım için onu da yaptım bu arada tabi başka borçlarda olduğu için yapamadı halam dan borç istedim yetişmedi ablamdan yetmedi patronumdan istedim ne bankadan alacak para kredi kaldı nede çevremden bu seferde kendisi babasının köyde bulunan evini ve arsasını üzerine satış oldu göstererek tapularını aldı ve bankaya ipotek göstererek bende kefil oldum para çekti bütün borçlar bitsin ve tek ödeme olsun diye çekme dedim yine dinlemedi ve zor kullanarak yalvararak yoksa intahar ederim tehditleri ile yaptırdı parayı çekince kendi kartlarını ve kredilerini ödedi ve benimde sadece patronuma olan borcumu ödedi benim ne kredi kartlarımı ne halamı ne ablamı nede iş kurmak için çektiğimiz paranın taksitlerini ödemedi en son parayı 1 ay önce çekti şimdide tekrar tartışma çıkararak boşanmaya karar verdi yine çocuğumuz için her şeye katlanmaya razıydım ama o sadece ban sana erikli su bayiliğini sana bırakayım borçları da sen öde babamdan alığım arsaya dokunma kızı da sen al boşanıyoruz dedi bende ona işinde senin olsun arsanda benim üzerime olan bütün borçları öde beni sıfır elde var sıfır borçsuz bırak kızıma da bakarım senden de bir şey istemem dedim ve evden gitti

Benim budurum da ne yapmam lazım borçlarım için nasıl yaparım arsası ve işyeri 2 araba var bu arada işyeri resmiyette 2 araba ile birlikte kendi üstüne ortağın üstüne görünmüyorlar boşanma davasını ben mi açmalıyım borçlar için nasıl bir tedbir alırım hakkım ne bana bir bilgi verirseniz sevinirim malları hemen satmasından korkuyorum