Mesajı Okuyun
Old 14-07-2009, 12:13   #11
oscar

Varsayılan itiraz

Alıntı:
Yazan a.lawyer
Herkese iyi çalışmalar. Müvekkile, araba sürerken cep telefonuyla konuştuğu için 60,00-TL tutarında para cezası kesilmiştir. Ancak, ceza tutanağında cezanın kesildiği tarihe 29.12.2009 yazılmıştır. Bu durumda cezaya itiraz etmek mümkün müdür, itiraz Trafik Mahkemesi'ne mi yapılacaktır. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Sayın meslektaşım,
Öncelikle söz konusu cezaya SULH CEZA Mahkemesinde itiraz edebilirsiniz. Bu konudaki tartışmalara girmiyorum. İtirazınızda haklı iseniz ceza iptal edilir. değilseniz de itirazınız red edilir. Trafik polisi devleti temsil ettiği için her zaman doğru yapar demek değildir. Bir çok hata da yapabiliyorlar. Ki bizzat benim 2 ay önce yaşadığım bir olayda kırmızı ışıkta durmuş olmama , bu durumun fotoğraflarla tesbit edilmiş olmasına rağmen bana 115.00TL. trafik cezası geldi. Sulh Ceza Mahkemesine itiraz ettim ve ceza iptal edildi. Şimdi ben etik davranmamış mı oldum? Bu nedenle hukuki olarak herkes hakkını aramalıdır diye düşünüyorum.Yukarıda dediğim gibi haksız ise rededilir.Durumu farklı değerlendirmemek gerekir. Herkese saygılarımı sunarım.
Av.Alev Tuna