Mesajı Okuyun
Old 20-08-2006, 12:23   #2
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Sevindiren bir durum

Nu mutlu bizlere ki, bu ülkede memurlaşmayan BİLİM İNSANLARI var ve var olmayı sürdürecekler.

Sayın öğretim üyesi "Yrd. Doç. Dr. Dilek Hattatoğlu"nu tanımıyorum; ancak, onurlu davranışı nedeniyle saygılar sunuyorum.

"...Darbenin şartlarının olgunlaşmasını bir yıl daha bekledik... 11 Eylül ile 12 Eylül günü arasında olaylar bıçak gibi kesilmiştir... Asmayalım da besleyelim mi?..."
gibi sözlerle bir dönemi yönetenlere karşı bir tepki gösterilmiştir. Bu tepkideki düşüncenin Üniversite Yönetici kadrolarındaki amirlerin düşüncesini onaylaması gerekmez; tam tersine, üniversite ortamında karşıt düşünceler üretilebilmelidir.

Üniversite yöneticilerinin EMİRLERİNE karşın DÜŞÜNCESİNDEN VAZGEÇMEDİĞİNİ GÖSTERMEK, önce İnsan niteliği ve sonra Bilim İnsanı niteliğine uygun bir davranıştır.

Özellikle o dönem yöneticilerinin hukuk ve yargı alanındaki davranışlarının kanıtları "APOLETLİ ADALET" adlı kitapta AYRINTILI VE BELGELİ olarak yazılmıştır.

O dönem yöneticileri, yapılanlardan suç iddialarının yargı önünde tartışılmasını yasaklamışlardır. Anayasa geçici 15 m.

Hukukun üstünlüğü kavramı herkese gerekli.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, Yeni Sanık