Mesajı Okuyun
Old 28-06-2009, 23:23   #31
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Dilge
Şu an geçerli olan ders geçme sisteminden de biraz bahsedebilir misin? Çünkü yeni başlayacak arkadaşlar bana da soruyorlar ama değişen not sisteminin ayrıntılarını bilmediğimden cevap veremiyorum. Yönetmeliğe de bakayım ben değil mi? Lazım
Memnuniyetle...Bunu da sıralamaya koyayım
1-Ana derslerden(seçmeli dersler harici) yılda 2 defa sınav olunur.İlk dönem vizeye girilir.Bunun %10 u alınır. 2. dönem final sınavı olunur ve %90 ı alınır.
2-Vize ve final ortalamalarının toplamı en az 70 olmalıdır.Yani geçme notu 70'tir.Ama bu her ders için geçerli olmayabilir.Hocaya bağlıdır.Bazen geçme notu hocanın kıyağıyla 50 de olabilir.
3-Tüm derslerin notlarıyla ders saati işin içine girerek bir kombinasyon yapılır ve başarı ortalaman ortaya çıkar.En yüksek 4 'tür.Eğer 1.80 in altındaysa sınıfta kalınır.
4-Her sınavı geçmen mümkün olmayabilir.Eğer bir dersten ortalama notun 60-70 arasında ise bu sefer başarı ortalamana bakarlar ve eper ortalaman 2 ve üstü isebu dersleri ortalamayla geçersin.
5-Hiç biri olmadı.Temmuzda bütünleme sınavlarına girersin
Umarım yanlış veya eksik bir şey yazmamışımdır.Eğer varsa şimdiden herkesten affola...