Mesajı Okuyun
Old 25-06-2009, 21:57   #1
Av. İbrahim YİĞİT

Varsayılan ücreti vekalet

İyi akşamlar meslektaşlarım. İş mahkemesinde, işçilik alacakları hakkında açtığım davanın ilk duruşmasından 2 gün önce müvekkil noterden verdiği belge ile işverenini dava konusu taleplerden ibra etmiş. Ben duruşmada öğreniyorum tabi şok halindeyim. Feragat olmadığından hakim ne diyorsun dedi, ben isticvap istedim bulanık kafa ile. Hakim müvekkili benim hazır etmeme ve ibrayı kendi ağzından zabta geçip ne kadar aldığını tutanak ile söyletmeyi teklif etti. Bana da mantıklı geldi. Zira rakam telafuz ederde imzalarsa, o meblağ üzerinden kendisinden talepte bulunurum sonrasında. Ama 10 gündür adamı aradım, mesaj attım, sövdüm, saydım (son ikisi şaka) ama telefonuna bakmadı. Bugün dosyadaki vekalet görevimden çekildim, tebligatı gönderdim. Haklı olarak istifa ettiğimden, müvekkilden ücreti vekaleti icra vasıtası ile isteyecem ama sorun iş mahkemesi olduğundan pilot dava (kısmi) açmıştım. Talebim gereği resmi ücret tarifesini talep edebileceğimi düşünüyorum. Sizlerin bu konudaki fikirlerini merak ediyorum. Herkese teşekkürler..