Mesajı Okuyun
Old 25-06-2009, 15:49   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Hanife A
Bugüne kadar oğlum için 1 lira para harcamadı. Mahkeme nafaka bağladığı halde ödemedi.
Bir anne olarak benim istrediğim tek şey oğlumun sağlıklı ve mutlu büyümesi bunun içinde imkanlarım çok iyi olmamasına rağmen elimden geleni yapıyorum.
Her ay hasta olmasa bile muayene için doktoruna götürüyorum.
İhtiyaçlarını A'dan Z'ye karşılıyorum.
Başka yerlerden kısarak oğlumun ihtiyaçlarını yerine getiriyorum.
En önemli olan ise Sevgimiz.
Tüm aile bireyleri oğlumu çok seviyor onun mutluluğu için elimizden geleni yapıyor ve yapmaya çalışıyoruz.
Benim size soracağım bunları mahkemede nasıl ispat ederim ve mahkemede hayatında bir ilişki var diye iftira atarsa durumum nasıl olur oğlumun velayetini kaybedermiyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Saygılarımla

Sayın Katılımcı,

Velayetin el değiştirmesi davalarının araştırdığı tek husus, çocuğun maddi, manevi, beden ve akıl sağlığına ilişkin tüm ihtiyaçlarının en iyi şekilde nasıl ve kimin yanında sağlanacağıdır.

Hayatınızda birinin olduğu iddiası tek başına velayetin sizden alınmasına neden değildir.

Çocuğunuzla ortak kurduğunuz hayatın çocuğun gelişimine zarar verip vermediği, zarar verme olasılığının bulunup bulunmadığı, mahkemece araştırılacaktır.

Hakim, tanık delilerinden ve uzman pedagog raporlarında da yararlanacaktır.

Sayın Katılımcı;

Böyle bir dava ile karşı karşıya kaldığınızda, mutlaka doğrudan avukat yardımı alınız. Bundan kaçınmayınız.

Hukuki her olay profesyonellik gerektirir.

Saygılarımızla.