Mesajı Okuyun
Old 17-06-2009, 14:03   #4
Av. Asena

Alıntı:
Yazan avferidun
Sayın meslektaşlarım,
Avukatlık Kanunu m. 43 gereğince başka meslek gruplarından kişilerle aynı büroyu paylaşmamız mümkün değildir. Avukatlar bürolarını yalnızca birlikte çalıştıkları avukatlarla paylaşabilmektedir. Bu konuda tek istisna serbest muhasebecei ve serbest muhasebeci mali müşavirlerle paylaşılan bürolardı; fakat "Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odaları Yönetmeliği" değişikliğinden sonra artık bunun da mümkün olabileceğini düşünmüyorum. Saygılar.

Sayın meslektaşım, 43. mdye ben de baktım ama bu yoruma nasıl ulaştığınızı sorabilri miyim?

Alıntı:
Madde 43 - Her avukat, levhaya yazıldığı tarihten itibaren üç ay içinde baro bölgesinde bir büro kurmak zorundadır. Büronun niteliklerini barolar belirtir.

Bir avukatın birden fazla bürosu olamaz. Birlikte çalışan avukatlar ayrı büro edinemezler. (Ek cümleler: 02/05/2001 - 4667/29. md.) Avukatlık ortaklığı yurt içinde şube açamaz. Milletvekilleri, milletvekilliği süresince avukatlık yapamazlar.

Bürosunu veya konutunu değiştiren avukat yenilerinin adreslerini bir hafta içinde baroya bildirmek zorundadır.