Mesajı Okuyun
Old 08-06-2009, 00:46   #60
Zehra Ekizo

Alıntı:
Yazan Burak_Cu
Sizlere mezun dönemi yaşadığım anımı anlatmak istiyorum,hemde bunu okuyarak benim kritik durumuma düşmeyin isterim...
31.07.2008 Konya Selçuk Hukuk Mezunuyum arkadaşlar ) haziran değil temmuz sonu olduk ne yapalım ) sadece İş Hukukundan büte girdim... tabi benim durumum çok kritik ti köprüden ya geçecektim yada köprü çökecek ve altında kalacaktım nasıl mı?
Cumhur Hoca barajı 55 e çekti ben 54 le DC de kaldım )
Mirasta Süleyman Hoca barajı çekmedi 59 dan DC de kaldım)
İş Hukukumda FD ydi(vize :61) di )
( diğer dersler CC ve üzeriydi )
Bu durumda ben sadece İş Hukukunun bütüne girip en az 35 almam lazımdı diğerlerine girmeyip mezun olmak için...
Büt sırasıyla Miras--İş--Ticaret sınavı idi.
Ölçtüm -- biçtim -- tarttım sadece İş Hukuku bütüne girmeye karar verdim.Tabi arkadaşlar yapma felan dedi gir diğerlerine dedi ama yok dedim. İş Hukuku hocası(H.Hadi Sümer)yla konuştum 1 puan bile oynatamam dedi, Asistan keza aynısını dedi (ama asistan sağolsun kafanı yorma alırsın yaa 35 diyerek moral verdi) kitabını yutacam dedim en az 70 alacağım bu sınavdan dedim kafayı koymuştum tabi streste basıyo bi yandan ve(testti) sınav sonucu 1 gün sonra açıklandı optik okuyucuda işaretlemiştik çünkü eğer geç açıklanma durumu olsaydı ve aşağıdaki anlattığım durumdaki sorular karşıma gelmeseydi ticarete girecektim) sonuçta = 73 aldım BB düştü ))))) nasıl aldın diceksiniz ?
tabi finallerden sonra memlekete geldim KPSS ye girdim 10 civarı İş Hukuku sorusu çıktı güzel sorulardı yani yaa dedim bütte şu sorular çıksada hemen işaretlesem dedim vallahi 10 sorunun 9 unu Haluk Hadi Hocamı yoksa Asistan mı bilemem Bütteki Test sınavımıza kopyala-yapıştır misali koymuş ben nasıl heyecanlanıyorum anlatamam size yaav ,,sınav sabahıda dedim ki evde kaldığımız arkadaşlara şu sorulara bakın belki sorar bakın dedim bastıra bastıra dedim, yok yaa ne soracak dediler gider kıl kıl soru bulur o dedi arkadaşlar ii siz bilirsiniz dedim ve kpss sorularınıda yanımda sınava götürdüm masanın altına koydum tabi ki ne bileyim soracağını )) vesselam arkadaşlar o kitabı yutun inşallah kalmazsınız ama olurda büte kalırsanız kpss iş hukuku sorularına çalışın derim )
diğerlerinden hiç işaretlemeseydim 25 soruydu 9x4=36 alıyodum ki diğerlerinide işaretledim onlardanda doğru baya varmış kurtardık çk şükür darısı sizlere inşallah,başarılar arkadaşlar...
Sayın Burak_cu yazınızı okuyunca vay be demekten alamadım kendimi bu kadar riske ben giremezdim herhalde.Hem zekanızla hem de Rabbimin yardımıyla geçmişsiniz ve mezun olmuşsunuz ne güzel.Tebrik ediyorum sizi.İnşallah ben de temmuzun başında yazabilirim buraya mezun oldum oh be diye.
Bizim iş hukuku dersine Fatih hoca giriyor.Saolsun çok kolay bir sınav yaptı pek çalışmamama rağmen çok iyi geçti sınavım.Diğerlerinin de böyle geçmesi dileğiyle...
Tekrardan tebrikler...