Mesajı Okuyun
Old 18-05-2009, 23:32   #6
Nermet

İlginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

Alıntı:
Yazan Av.Mirza
icra müdürlüğünü şikayet edin

Görevi ihmal suçu oluşabilir belki. Ama hem sürekli olarak çalıştığımız bir icra dairesi olması, hem de büyük bir zarara uğramamamız nedenleriyle düşünmedik.

Aslında vekalet ücretimize haciz koyan avukatı şikayet etmek gerekir. Meslek kuralları ve Avukatlık Kanununa hakim değilim; ama ona da değmez.

Ben sırf ilamlı icra takibini, takipten - infaza kadar götürmek istediğimden, müvekkil adına icra takibi yaptım.

Ve konulan hacze karşı; staj yaptığım avukatın adına, haczedilmezlik şikayeti başlığı altında, haczin yapıldığı icra dairesi yetki alanındaki, icra hukuk mahkemesine şikayette bulundum.

Ancak davanın taraf sıfatının yokluğundan reddedileceğini, bu nedenle müvekkil adına, DURUŞMADAN ÖNCE talepte bulunup, yeniden harç yatırarak asli müdahil olarak davaya katılmayı düşünüyorum.(Baki Kuru. 6. Basım sf 600. Medeni Usul) Humk 53.

Diğer taraflara da tebliğ edeceğim. Sizce doğru yapmış olur muyum?

Alıntı:
Yazan alperyldrm

Avukatlık ücretinin haczedilmezliği ile ilgili icra mahkemesinde ki şikayetim kabul edildi.
Kararı buraya ekleyebilir misiniz? Ben de yargıtay kararları da var ama; hangi görevli ve yetkili mahkeme olduğu, ne davası olduğu yazmıyor.

Genel mahkeme de, menfi tespit davası açıp infaz tarihinden itibaren faiz talep etsetdik; sizce doğru olur mu?