Mesajı Okuyun
Old 08-05-2009, 11:18   #1
av_fguz

Varsayılan Bir Ceza Davam Hakkında Yardım İstiyorum

Mesleğe başladığım günden bu yana karşılıksız çek davaları dışında ceza davası almamaya dikkat etmiş bir avukatım.Bu nedenle ceza davaları konusunda tecrübe sahibi olamadım.Ama ne var ki hiç kıramayacağım bir tanıdığım bana ceza konusunda bir yardım talebi ile geldi ve ben de kendisini bu konuda daha tecrübeli olan meslektaşlarıma yönlendirdim.Ancak arkadaşım benim yardımcı olmam konusunda ısrarlı davranınca dosyaya bakmaktan başka çarem kalmadı.
Sorum şu;müvekkil yıllar önce kasten adam öldürme suçundan 18 yıl hüküm giymiş ve daha sonra şartla tahliyeden faydalanarak cezaevinden çıkmış.Ancak deneme süresi içerisinde yeniden suç işlemiş ve 1yıl hapis cezası almış.Mahkeme şartla tahliye kararını geri alarak ikinci suç tarihi ile bihakkın tahliye tarihi arasındaki sürenin aynen infazına karar vermiş.Müvekkil şu anda cezaevinde.
Yalnız özel olan durum şu müvekkil böbrek hastası ve sürekli tedavi görmekte aynı zamanda oldukça yaşlı.Bu durumda müvekkilin tahliyesi(kefaletle de olabilir)veya cezanın infazının ertelenmesi mümkün müdür?Bu konuda yapabileceğim neler vardır?Yardımcı olacak meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.Kolaylıklar dilerim.