Mesajı Okuyun
Old 06-05-2009, 18:44   #12
Av. Cihat BİNGÖL

Merhaba meslaktaşlarım,

olayı somutlaştırabilmek için psikolojik baskı olarak nitelendirdiğim hususları sizlerle paylaşmak istiyorum. Müvekkil özel bir bankada üst düzey yönetici ve bu bankanın müfettişi tarafından usulsüz işlemler yaptığı bu şekilde görevini kötüye kullanıldığı ifade edilmiş ve bu konuda beyanları alınmış; ancak bunların hiç biri ne isnat edilen suç yazılı olarak kendisine bildirilmiş ne de isnat edilen suç akabindeki beyanları yazılı olarak alınmış.Sadece sürekli olarak sözlü olarak müvekkile bu isnatlar iletilmiş. Banka müfettişi müvekkilin kişisel cep telefonu görüşme detaylarını dahi kendisine göstermesini istemiştir. Banka bu iddialarını ispat edebilseydi zaten haklı nedenle iş akdi feshedilirdi diye düşünüyorum.

Bunun yanında önemli olan husus ise bu iddialarla ilgili banka tarafından müvekkil aleyhine cumhuriyet savcılığına yapılmış bir suç duyurusu da bulunmamaktadır. Şayet şirketin bu iddialarının kuvvetli şüpheye dayalı ve ispatlanabilir olsaydı işin cezai boyutunun da banka tarafından başlatılması gerektiğini düşünüyorum.

Değerli fikirlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Ümran Hanım mesajınızda bahsettiğiniz kararlara ulaşabilmeniz halinde paylaşmanızı rica edebilir miyim?

teşekkürler,