Mesajı Okuyun
Old 23-07-2006, 01:16   #19
yazoglu

saygıdeğer arkadaşlar,

yukarıda yazdığım şirket ortakları kendi aralarında bir sözleşme hazırlayıp karşılıklı olarak imzalamışlardı.

sözleşmenin maddeleri kısaca şöyleydi.

1- ortağı olduğumuz şirketten 5 yıl boyunca ayrılmayacağız.
2- şirket yetkilisinin yapacağı görevlendirmelere uyacağız
3- şirketteki görevimiz sürerken başka kurum ve kuruluşlarda resmi ve gayri resmi olarak görev almayacağız veya ortak olmayacağız.
4- bu sözleşme hükümlerine uymayan ortak diğer ortakların herbirine 30 milyar tazminat ödeyecek.
5-şirketin aleyhine hiç bir şekilde faaliyet gösterilmeyecek.
6-basiretli bir iş adamı gibi çalışılacak

ortaklara görevlendirme yaptım. ikisi çalışmaya başladı. diğer iki ortak işi bırakıp başka yerlerde çalıştılar. önce bunun tespitini diğer çalışanların şahitliğinde tutanakla yaptım. daha sonra noterden ikişer defa davetiye gönderdim. bu sözleşme hükümlerini de belirttim. ama hiç biri cevap vermedi.
daha sonra da şirket aleyhine bu davaları açtılar.

Avukatımız rahmetli aydın Şahin bu sözleimeyi tanıdığı tüm hakimlere gösterdi. sözleşmede herhangi bir eksiklik veya yanlışlık olmadığını söylediler.

bende bu aşanadan sonra bu iki ortağın aleyhinde 60 milyarlık tazminat davası açtım. 20 temmuzda görülen celsede hakim davayı şirketin aleyhine açılan dava ile birleştirdi. ben karşı geldim. bu dava şirketle ilgili değil, bu ortaklardan olan sözleşmeye dayanan alacağımla ilgilidir dedim. ama hakim kabul etmedi. davayı birleştirdiğini söyledi.

bu karar bana tebliğ edilecek mi.

benim bu karara itirazım olabilir mi.

yine yargıtayda mı itiraz edecem.

şirkete açılan davayı kaybedersem, sözleşmeden doğan alacağımı da kaybetmiş mi olurum.

yardımlarınız için teşekkür ederim.