Mesajı Okuyun
Old 20-04-2009, 14:27   #15
av_sibelll

sayın gavel, müvekkil icra takibi için barodan yeni adli yardım istedi ama sözlü olarak bu talebi masrafların yarısını baronun karşılayacağı ve bu sebepten baronun masraflarını karşılacak miktarda borçlunun malı olmadığı için olmaz demiş. Ancak şimdi baroya gittim ve boşanma kararı kesinleşse icra takibi için bana ek görevlendirme yapmazmısınız dedim. Bana verilen cevap' biz bu taleplere sıcak bakmıyoruz. Eğer adli yardım talep edecekse kişi gelsin talep etsin biz görevlendirmeyi başka bir avukata yaparız' oldu. Yani neden ek görevlendirme olarak görevlendirmeyi bana yapmıyosunuz dediğimde de ' biz buna sıcak bakmıyoruz başka bir kişiye görevlendirme yaparız' dedi. Şimdi baro görevlisinin söylemiş olduğu bu durum size ne kadar hakkaniyetli geliyor anlamıyorum. Önce adli yardım icra takipleri için vermiyoruz diyo sonrada bu adli yardımı ek görevlendirme olarak size değil başka bir avukata veririz diyo. Bazen adaletin yeterince yerine gelmediğini düşünüyorum ama hele bir de bu adaletsizliği barodan görünce iyice afallıyorum. Neyse iyi çalışmalar herkese.