Mesajı Okuyun
Old 19-04-2009, 12:08   #3
Konuk

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Ancak belirtmek istediğim bir husus daha var. 58 yaşındayım ve benim geçimim tamamen eşim tarafından sağlanıyordu,eşimde 62 yaşında ve emekli, aldığı aylık ise 700 lira civarında. Bu durumda evden uzaklaşsa dahi onun bana ödeyebileceği nafaka benim hayatımı, evin sabit giderlerini idame ettirmeme yeterli katkıyı sağlamayacaktır.

Bu doğrultuda esas yapmak istediğim boşanıp hem evimizden hakkıma düşecek olan toplu parayı almak hem de annemden dulluk maaşını bağlatmak olacaktı. Toplu para ve aylık düzenli maaş benim hayatımı idame ettirecekti ve benimde böylece bi nafaka talebim olmayacaktı zaten onunda verebilecek maddi durumu yok.

Evin alımında ise o dönemin şartlarında 50milyona alınan evin 20 milyonunu ablamdan aldığım borç para ile tamamladık. Eşim bu parayı 10 yıl içerisinde parça parça ablama ödedi ama o dönem benim o katkım olmasaydı zaten eşimin parası ev almaya yeterli değildi. Ve bugün ise benim bu durumu kanıtlayacak bir delil veya şahidim malesef yok.

Mağdur durumda kalmama rağmen elimde eşime karşı kullanabileceğim oğlumun şahitliğinden başka hiçbir delil veya şahit yok. Bana mahkemede iyi hal gösterip tekrar eve dönmemi isteyecektir. Ama daha sonra bana fiziksel olarak zarar verip tekrar aynı şeyleri yaşatacağından hiç şüphem yok.

eve, evden kovulduğumun haftasında aile şerhi koydurdum ancak kanıtlayamadığım halde bir miktarda olsa benim evden hak almam kesinlikle söz konusu olamayacak mı bu durumda?

Tekrar teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum efendim.