Mesajı Okuyun
Old 16-04-2009, 17:10   #4
avhilal

sayın altınhukuk06 öncelikle ilginiz için teşekkürler.Müvekkil 2001 yılından beri sözünü ettiğim özel dershanede kayıt bürosunda çalışmış ve ssk primleri aksatılmadan ödenmiş işçi.2008 yılının sonunda dershane tarafından binanın başka bir özel dershaneye devredileceği bilgisi üzerine müvekkil devir nedeniyle görevinden ayrılmak istediğine dair dershane müdürlüğüne yazı verir,dershane yönetimi ilçe milli eğitim müdürlüğü ne bunu bildirirken 'memur olarak çalışan ilgilinin istifası kurumumuzca kabul edilmiş olup bilgilerinize ' diye yazı gönderir,milli eğitim müdürlüğü ise valilik makamına ,ayrılış sebebinin kurum kapatılmasından olduğunu belirterek ilgilinin görevinden ayrılması uygun görülmüştür deyip valilikten olur ister,valilik de ilçe milli eğitim müdürlüğü aracılığıyla dersaneye gönderdiği yazıda kurumunuzda memur olarak çalışan ilgilinin görevinden ayrılmasına ilişkin valilik makamının oluru ektedir der.Şu an bu dershanenin ev gözüken bir yerde sadece iletişim adresi var yani resmi bir kapanış yok henüz.cevabınızı bekleyeceğim.teşekkürler.
Alıntı:
Yazan altınhukuk06
Müvekkilinizin Özel bir dershanede işçi olarak çalıştığını bildirmişsiniz, ancak yazışmalarda "memur" kelimesinin geçtiğini gördüm. Öncelikle bu hususa (işçi- memur- sözleşmeli personel) bir açıklık getirmeniz gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca başka bir özel dershaneye devirden bahsetmişsiniz bu dersane başka bir ilde/ ilçe de mi? Bu hususta da açıklama yaparsanız net bir cevap verebilirim. Saygılar