Mesajı Okuyun
Old 10-04-2009, 21:39   #2
Seher

Noter kanalıyla çekeceğiniz ihtar çok önemlidir. İhtara müvekkilinizin hamile kalmasından sonra işverenin müvekkilinize kötü davrandığını , izin vermediğini, devamlı olarak hakret ettiğini, kötü davrandığını yazın.Şahidiniz varsa bu durumu Mahkemede kolaylıkla ispat edebilrisiniz. İster kendiz rızasıyla çıksın ister işveren tarafından çıkartılsın iş kadinin feshinde işçi tarafından çekilecek ihtar çok önemlidir çünkü işveren işçiyi çoğu zaman kendi çıkartmakta buna rağmen işçi hakkında 3 gün işe gelmediğine dair tutanak düzenlemekte bu tutanağı işçiye tebliğ ederek iş akdinin işçi tarafından feshedildiğine kanıt olarak sunmaktadır. İşçi ihtar çekmemişse iş akdinin işveren tarafından feshedildiğini ispat etmekte zorluk çeker. Ben işverene müvekkilime izin vermediniz , kötü davrandınız , işten ayrılmaya zorlıyorsunuz şeklinde yazarak bu davranışlara son verilmesine dair ihtarname çekerdim büyük ihtimalle böyle bir bir ihtarı beklemeyen işveren işçiyi ya işten atacak yada davranışlarını değiştirecektir. Ben bir davamda müvekkilimi yıldırmaya çalışan işverene kötü davranıyorsunuz , hakaret ediyorsunuz ama müvekkilimin işten çıkmaya isteği yoktur şeklinde bir ihtarname çekmiştim sonuç olarak işveren bu ihatardan sonra müvekkilin tazminatlarını ödemişti.