Konu: Velayet Nezi
Mesajı Okuyun
Old 07-04-2009, 10:55   #1
yildiz.bel

Mutsuz Velayet Nezi

Merhaba
Öncelikle bizleri bilgilendirmek için böyle bir site hazırladığınız için teşekkür ederim.
Ben eşimle 4 sene önce boşandım ve 5 yaşında bir oğlumuz var , eski eşim o zaman maddi imkansızlığından dolayı velayeti kendi isteğiyle bana verdi ve bugüne kadar oğluma getirdiği oyuncaklar dışında herhangi bir nafaka ödemedi(Mahkeme o zamanın parası ayda 200 TL.oğluma 200 TL bana nafaka bağlamıştı)Şimdi imkanlarını biraz düzeltebildiği için tekrar velayet davası açmak ve oğlumun velayetini almak istiyor.
Ben ise ailemle birlikte yaşıyorum çalışıyorum oğluma ise annem bakıyor.Oğlum benim üzerimden SGK'lı.Eski eşim ise bakıcı tutarak oğluma baktıracak ve herhangi sosyal güvencesi yok.Babasının oğlumu her istediğinde görmesine izin verebilirim ama velayetini veremem o daha çok küçük velayetin bende kalması için yapmam gerekenler nedir? belli bir yaş sınırı varmıdır?Oğlumun velayetini babanın alma ihtimali olabirmi?Bu durumda mahkemenin sosyal hizmetlerin eve gelip şartlara baktıklarını duydum ne gibi şartlar aranıyor?
Tekrar evlenmeyi velayet davasını kaybederim diye düşünemiyorum , yeniden evlenirsem oğlumun velayetini babaya verirlermi?
Yardımlarınızı rica ediyorum.Anneyim ben oğlumu bırakamam.