Mesajı Okuyun
Old 01-04-2009, 14:07   #36
av_fguz

Temyiz süreleri bence de birbiri ile eşit olmalıdır.Zaten niye birinde yedi gün birinde otuz gün hiç anlamamışımdır.Belkide sırf daha alengirli olsun diye böyle düzenlenmiştir.Ama eğer benim gibi rahat bir avukatsanız kısa süreler sizin için daha iyidir.Mesela ben idare mahkemelerindeki dosyalarıma hep son gününde cevap veririm veya temyiz ederim.Ama ceza mahkemelerinde süre kısa olduğundan duruşmadan çıkar çıkmaz temyiz işini hallederim.Süre uzadıkça benim nekahat dönemim de uzuyor çünkü.
Sayın Durdu Güneş'in mesajında yer alan önemli bir nokta dikkatimi çekti değinmeden geçemedim.Hakimler basit bir hukuk bilgisi ile çözümleyebilecekleri bir konuda bilirkişiye gitmektedir.Doğrudur,ancak aynı zamanda hakimler basit bir matematik bilgisi ile çözümleyebilecekleri bir konuda dahi bilirkişiye müracaat etmektedir.Bir dosyamda hakim bir rakamı diğeri ile toplayıp bir başka rakamdan çıkartması için mali müşavir bir bilirkişiye müracaat etti.Daha kötüsü mali müşavir arkadaş raporu 45 günde ancak verdi.Ben de batsın bu dünya diyerek duruşmadan çıktım.Bari en azından bilirkişi olarak hesap makinasını seçseydi daha kısa sürerdi.