Mesajı Okuyun
Old 30-03-2009, 13:02   #1
avukatmsd

Varsayılan Yetkİ İtİrazi Bİrden Fazla BorÇlu KesİnleŞmeyen Takİp

Mrb sevgili meslekdaşlarım. Vereceginiz cevaplar için şimdiden hepinize teşekkürlerimi sunarım
Açmış oldugum icra takibinin 2 borçlusu var. Borçlulardan birine örnek no 7 ödeme emri teblig ediliyor. Borçlu takibe esas ve yetki yönünden itiraz ediyor. Takip duruyor. Diger borçluya ise çıkarılan teblig iade geliyor.

Takibe itiraz eden borçlunun yetki itirazı haklı, bende kabul ediyorum. Dosyayı yetkili icra dairesine göndereceğim ancak tebligatı iade edilen borçlu için dosyayı tefrik etmek istemiyorum. Ona tebligat yapsam oda aynı şekilde yetki itirazında bulunacak ve bu itirazında haklı olacak.Ben bu durumda her iki borçlu içinde(tefrik etmeden) icra dosyasını yetkili icra dairesine gönderilmesi talebinde bulunsam usulsüzlük olur mu. Yoksa dosyayı iade gelen borçlu için tefrik ettirip ona tebligat yapmalı neticede itiraz olursa onu da ayrıca mı göndermeliyim.

Böyle bir durumda yetkili icrada alacak sebebi aynı olan 2 ayrı dosya mı olacak yoksa daha önce göndermiş olduğum tefrik dosyası üzerinden mi devam edecek. Kafam iyice karıştı. Bana bir yol gösterirseniz sevinirim