Mesajı Okuyun
Old 23-03-2009, 14:23   #4
yahya kemal yılmaz

Varsayılan rucuen tazminatla ilgili soru ?

iyi çalışmalar arkadaşlar benim bir sorum olacak cvp verirseniz çok sevinirim. 2004 yılında trafik kazası olmuştur. trafik kazasında Ahmet yüzde yüz suçlu olarak tespit edilmiştir. ayşe de ise maddi hasar oluşmuştur.biz ise ayşenin sigorta şirketinin vekiliyiz. ben ise vekilin stajeriyim. olay yerinde 100de yüz suçlu alan ahmet ölmüştür. olay yerine gelen yetkili memurlar tarafından tutanak tutulmuştur. herhangi bir bilirkişiye de başvurulmamıştır. biz ise ölen ahmetin mirascılarına karşı dava açtık rucuen tazminat. kazandık davayı yargıtay bilirkişiye baş vurulmadığı için bukararı bozmuştur. olayda tanıklarda ahmet suçlu demiştir. olay çok eski olduğu için elimizde başka bir delil yok. bu davayı bana incele diye avukat vermiştir. sadece ahmet 100de 100 suçlu dur ve polis mumurlarına verilen tanık ifadesi elimizde başka delil yok ne yapmam gerekiyor.sadece kaza tespit tutanağı ve tanık yetermidir olayı aydınlatmak için.ahmetinde suçu şerit ihlalidir.olaydan uzun bir zaman geçmiştir tekrar bilirkişiye yada keşfe başvurulabilirmi buna nasıl itiraz ederiz.ve bu davayı kazanmak için bi görüşünüz varmı cvp yazarsanız çok sevinirim