Mesajı Okuyun
Old 20-03-2009, 00:24   #22
Av.Barış

Sayın Kavili,
Daha önce bu konuya mesaj yazmıştım.Yinne yazma ihtiyacı duyuyorum.Nedeni ise yargının artık tarafsızlığını bir kenara bırakın Avukatları doğrudan suçlayan mantığa bürünmeye başlaması."Savcı Astsubayı korumuş" Nedeni devlet otoritesinin sarsıldığı düşüncesi.Aşağıda ki kararı okuyunca Sayın üyelerin nasıl ideolojiye sahip olduklarını ve mahkemelerin siyasi görüşü olup olmadığını göreceksiniz.

Not:Mağdur vekilli olduğumuz dosyada artık "Mihrak" sıfatını kazanmış olduk.
Artık duruşma sırasında hakim bana "Mihrak" derse hiç şaşırmam

Çeber davasında avukatlara suçlama
Müdahil avukatların tutumunu gerekçe göstererek Çeber davasından çekilmeyi talep neden 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bu isteği reddedilirken, üst mahkeme avukatları suçlayan bir açıklama yaptı.
NTV
Güncelleme: 19:20 TSİ 19 Mart. 2009 Perşembe

İSTANBUL - Engin Çeber'in Metris Cezaevi'nde işkence ile ölümüyle ilgili davaya bakan Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, davadan çekilme talebi kabul edilmedi.

Çekilme kararının yasaya uygun olup olmadığını değerlendirmesi gereken üst mahkeme ilginç bir karara da imza attı. Müdahil avukatların suçlandığı kararda, bir kısım mihrakların siyasi ve ideolojik hesaplar içine girdikleri savunuldu.

14 Ağır Ceza Mahkemesi, Engin Çeber'in Metris Cezaevi’nde işkence sonucu ölümüyle ilgili davada, müdahil avukatların tutumunu gerekçe göstererek çekilme talebinde bulunmuştu. Karar bir üst mahkeme tarafından yerinde bulunmadı.
Haberin devamı ↓reklam

Çekilme kararının hukuka ve yasaya uygun olup olmadığına ilişkin karar vermesi gereken mahkeme heyetinin, müdahil avukatları suçlayarak ilginç bir değerlendirme yaptı.

15. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı şöyle:

Bu tür davalarda sıkça rastlandığı üzere, yargılamayı hukuk boyutundan çıkarıp siyasi zemine çekmek isteyen bir kısım mihrakların, mahkeme heyetine baskı kurma yoluna gittikleri bilinmektedir. Yargılamanın bir an önce bitmesine engel olarak, siyasi ve ideolojik hesaplar içine girdikleri, mahkeme heyetinin buna izin vermemesi üzerine de mahkemenin tarafsızlığı konusunda iddialarda bulundukları görülmüştür. İddialar tamamen yersiz ve mesnetsizdir. Dosyadan çekilmeyi gerektirecek herhangi bir neden yoktur.